Built-in heater with 0°C–80°C control ensures strong adhesion in all seasons.
Built-in heater with 0°C–80°C control ensures strong adhesion in all seasons.
Supports 30–100mm kraft paper tape for various sealing needs.
Up to 40 meters per minute for high-volume workflows.
Load tape and water in minutes—no complex setup required.
Small footprint, with 12.3kg weight for stability.
Step-to-feed functionality for faster, hands-free operation.
| Input Voltage | 110-240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| 电源 | 110W |
| Output Voltage | DC 24V |
| Max Dispensing Speed | 40 m/min |
| Compatible Tape Width | 30-100 mm |
| 毛重 | 12.3 kg |
| Machine Dispensers (LxWxH) | 46.8 x 29.7 x31 cm |
请输入您的电子邮件以获取产品手册和证书的下载链接